Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sem prosím pište svoje komentáře, názory, dotazy a připomínky, které nešly zařadit do konkrétní rubriky (stránky).
Máte-li chuť kritizovat na netu (nejenom moje obrázky), doporučuji přečíst si článek českého výtvarníka Jana DoležálkaKonstruktivní kritika - mýty a omyly

Uvítám zde odkazy na Vaše stránky s výtvarným zaměřením.

Vulgární, nemístné a provokativní komentáře, stejně jako spam a reklama budou smazány.

 

Komentáře

Přehled komentářů

ad.: naivní umění

(menci, 11. 12. 2009 15:30)

Děkuji za podnětný příspěvek. Nevím sice, které proporce mi nesedí, ale souhlasím s Vámi - proporce totiž nesedí ani na většině mých modelů, holt nejsou všichni lidé dokonalí. Snažím se, aby si lidé byli na mých portrétech podobní a nekreslím je podle Leonardova "Zlatého řezu" ... jak Vás to učili ve škole.
Ale dejte mi sem klidně odkaz na ukázky Vaší práce -ráda se poučím ...

naivní umění

(Šárka Holandová, 11. 12. 2009 11:34)

portréty kreslím také a myslím že dlouho ale takhle kdybych je nakreslila tak bych se styděla. Proporce vám nesedí a stínování se asi teprve učíte. jste spíš naivní umělkyně. z vašich stránek mám dojem, že ráda mluvíte o tom co byste ráda dělala a skutečnost je taková že na to podle mne nemáte.

líbí se mi

(jitus.1234@seznam.cz, 7. 12. 2009 2:26)

také kreslím a je tu pro mě mnoho zajímavého

plátno

(Jiří, 25. 11. 2009 19:47)

mám velkou radost, že jsem nakoupil tak dobré a levné plátno, tak se o tom chci podělit, nasměřoval mě na ty stránky kamarád s FAVU, www.bastaflora.cz. Plátno je srovnatelné se lnem, je pevné a po šepsu krásně hladké.

Ad.: Adam 11 let

(Menci, 21. 11. 2009 10:19)

Ahoj Adame,
těší mne Tvůj zájem, pár svých kreseb mám na netu - tak se mrkni tam:
http://www.portrety.eu/kresba.html
http://www.art-atelier.eu/
http://vystava-brno.sweb.cz/
... a hlavně si sám co nejčastěji něco čmárej :-)

Je mi 11 let

(adam civín, 20. 11. 2009 18:05)

ahojky je to tady nádherné já jsem začátečník a chtěl bych se zeptat jestli bys mi neposlala na můj emai pár základních kresb můj mail adam.civinek@centrum.cz
děkuji předem

Ad.:

(Menci, 14. 11. 2009 10:43)

Ano Andreo, s tím souhlasím. Opakuji, proti moderním obrazům nic nemám, klidně si je také pověsím na stěnu, pokud se tam hodí. Ale "dílo ve stylu vajglů připíchnutých k útržkům z novin" se nikam do mého interiéru nehodí. Svoji podobiznu také nikde na stěně nemám (nehodí se mně do interiéru), olejomalby mých dětí visí u mne v ložnici.

Ad.:

(Andrea, 13. 11. 2009 16:36)

Pokud se mi takový obraz bude hodit do interiéru, tak si ho tam jistě pověsím a pokud bych chtěla na stěně svou podobiznu, raději si zajdu ke kvalifikovanému fotografovi.

shlédnutí obrázků

(Marki, 1. 11. 2009 16:10)

V Š E co je uvedeno na Vašich stránkách, tzn. VŠECHNY obrázky - jsou úžasné. Jste velice šikovná, také se snažím malovat, ale nevím, nevím, když vidím Vaše nádhery, tak se stydím vzít do ruky tužku nebo pastel. Moc se mi vše líbí.

Ad.: Něco k modernímu umění

(Menci, 27. 10. 2009 18:56)

Andreo - "dílo ve stylu vajglů připíchnutých k útržkům z novin" neurážím! Asi jste špatně četla můj názor tady nahoře v rubrice "O umění"?? Prostě já osobně taková díla za umění nepovažuju ale klidně respektuji Váš názor - že Vám se to líbí a vidíte v tom originalitu. Máte je pověšeny na čestném místě v obyváku? (Myslím ty vajgly "umělecky" připíchnuté na novinách?)Originalita tam je - ale umění?? Pokud se za tím skrývá dobrý malíř, tak si ho za jeho jiná (dobrá) díla určitě vážím. Ale za dílo - evidentně vytvořené za 5 minut a s pořádnou cenovkou si ho vážit nemohu. I když "kreslím komerční portréty jaké umí udělat 100 lidí na Karlově mostě" :-))

názor

(Jano, 17. 10. 2009 15:00)

Velmi pekné kresby, keby som nebol z Košíc,urcite by som Vas navstívil, opakujem sa: pekne kresby a dobre spracovana stránka

Navštivte i nás

(Robert, 4. 10. 2009 17:45)

Dobrý den, máte pěkné stránky navštivte ty naše na http://www.interstyl.ic.cz těšíme se na Vás

Něco k modernímu umění

(Andrea, 12. 9. 2009 21:36)

Dobrý den, ve vší slušnosti, urážíte dílo ve stylu vajglů připíchnutých k útržkům z novin, a přitom sama kreslíte a malujete, abyste se uživila, komerční portréty ke všemu s disproporcema, které jsou patrné pouhým okem. U vás bohužel k rozplývání nad originalitou nedojde, už jen z toho důvodu, že to co děláte, umí udělat 100 lidí na Karlově mostě a 50 lidí v Českém Krumlově na slavnostech. Vajgl+noviny a jiné moderní záležitosti jsou uměním nejen originálním, ale také skrývajícím pointu a k Vašemu údivu se přesto za dílem schovává malíř, který dokáže lépe namalovat to co Vy. Snad Vám toto vysvětlení bude stačit a neberte, prosím, tuto recenzi za urážlivou, nýbrž jako podmětnou. Děkuji. Pokud máte nějaký dotaz na moderní umění, ráda ho zodpovím, teraski@seznam.cz

zahradni nabytek

(Hřídel a Dolan, 7. 9. 2009 14:29)

Dobrý den, máte pěkné stránky nacštivte ty naše na http://www.zahradninabytek-cb.cz těšíme se na Vás

..........

(Alena, 4. 7. 2009 21:04)

Dobrý den, některé Vaše věci mi přijdou opravdu dobré (dřevokresby), jiné méně. Každopádně oceňuji podrobné popisy postupů při tvorbě, které myslím, mnoha začátečníkům mohou pomoct. Jestli máte zájem koukněte na http://www.davidkovalena.wgz.cz/ Přeji tvůrčí úspěchy...

spokojenost

(Zuzana H. susanie@seznam.cz, 9. 6. 2009 14:44)

Pred rokem jsem pro sve rodice nechala od pani Blanky nakreslit portret podle fotografie, byla jsem velmi spokojena s jejim pristupem, s rychlosti, komunikaci a hlavne s obrazkem! Vsem se moc libil a podoba (ocenuji, ze je kresleno podle predlohy) byla moc dobra.
P. S. Kdyz si ctu prispevky od pana P. Balgera, nestacim se divit, ze i na strankach jako jsou tyto muze nekdo zanaset zlo. Ceny jsou z meho pohledu velmi priznive, pan bude asi z levneho kraje... a neuskodil by mu kurs ceskeho jazyka... nebot s gramatikou je na tom stejne spatne jako se slusnosti.

Poslední vzkaz pro Petra Balgera

(Menci, 18. 4. 2009 9:16)

Na rozdíl od distributora elektřiny nebo televize Vám nijak nebráním, abyste si koupil obrázek jinde.
Umístění linku Vám nevnucuji - nýbrž nabízím. Víte-li něco o kompozici, pozadí, světlu, ... jak mně píšete, tak se ráda přiučím z Vašich děl.
Zde prosím v naší diskusi nepokračujme, začíná být osobní a to sem nepatří.

Vzkaz pro Menci.

(Petr Balger, 18. 4. 2009 5:38)

Nehodnotíme přístup k mým, ale nýbrž vašim pracím. Tak se prosím nevnucujte s linkama. A za ty vaše ceny se nechám raději stejně spitvořit u pokročilého začátečníka a za minimálně poloviční peníze - vy jedna záruko profesionálního přístupu. :-o.

Vzkaz pro Petra Balgera

(Menci, 17. 4. 2009 18:32)

Ale, ale - pane Petře? Proč ta zlá slova? Nebo je to závist?? Kolik mých obrázků jste si koupil, že je považujete za předražené? Také se odcituji: "... mým prvořadým cílem nejsou peníze, nýbrž touha, aby mé obrázky dělaly lidem radost, líbily se jim a byly jim dostupné ..." tímto se řídím celý život. Věřte nebo ne, hodně lidem radost opravdu dělají.
Já zase považuji za předražené: elektřinu, benzin, pivo, televizní polatky, ... kam to mám napsat??
Také vidím, že vůbec nevíte, co jsou to "naivističtí malíři". Já je obdivuji, jejich obrázky se mi velice líbí a vím, že neumím tak pěkně malovat, jako oni.
Opakuji zde již poněkolikáté - dávejte sem prosím odkazy na stránky s ukázkou Vaší práce - takto jednostranně anonymně se špatně diskutuje.

To je moje... know-how .

(Petr Balger, 16. 4. 2009 10:44)

Dovolíte? Ocituji vás: "Mám na to i VŠ. Komerčně na objednávku kreslím portréty, karikatury a obrazy, již od roku 1993. V tom je záruka mého profesionálního přístupu". -> Takže na svůj věk!, délku praxe!, vaše vzdělání!.. a ty "praktické produkty", za tak přemrštěný peníze, to je dle mne charakteristika přízemního a nafoukaného člověka, který nikam nepokročil a normální sebereflexe je mu naprosto cizí.
Z vaší podstaty myšlení, by jste se nepoučila, ani ze základní encyklopedie o kompozici, pozadí, světlu a hlavně tvaru atd. Jste ztvrdlá, naprosto neuvolněná, což vám bylo opakovaně, již vytýkáno v předešlých příspěvcích a nejspíš budete, dle mne pouze a pravděpodobně naivistická malířka. Vaše věci jsou neživé a povětšinu zpotvořené. Že se netydíte za toto požadovat peníze? To je drzost a zřejmě vám vlastní. Sbohem, Petr.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »